Головна > Акції > Акція 2013 року "Почуй світ!" > Проблематика акції "Почуй світ!"

Проблематика акції "Почуй світ!"

 

Анатолій Лук’янович Косаковський

    Завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча отоларингологія», президент асоціації дитячих оториноларингологів України, професор, д. мед. н., заслужений раціоналізатор України

 

 

Під гаслом "Почуй світ!" розпочинаємо підготовку до VIII Акції "Серце до серця 2013"! 

Акція пройде з метою допомоги дітям з вадами слуху  у період з 7 по 28 квітня 2013 року.  

За проханням Фонду,  Анатолій  Косаковський поділився останньою інформацією, щодо проблем слуху серед дітей в Україні":

 "Слух – одне з найбільш вагомих надбань розвитку фізіології людини. Зниження слухової функції, не кажучи про її втрату, значно погіршує якість життя, порушуючи становище людини в суспільстві, обмежує її у виборі фаху, а нерідко призводить до виключення із соціуму. Ці захворювання на сьогодні є однією із найсерйозніших медичних та соціальних проблем. Тим більше, що існує негативна тенденція зростання захворюваності населення цими хворобами. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в економічно розвинутих країнах світу, в тому числі США і країнах Західної Європи – 7-9% населення страждає зниженням слуху, в тому числі глухотою – новонароджені діти – від 0,1 до 0,4% та дорослі – біля 1%, до 2020 року кількість людей з порушенням слуху, за тими ж даними ВООЗ, збільшиться на 30%.

Особливо негативний вплив зниження чи втрата слуху проявляється в дитячому віці, що викликає затримку інтелектуального, психічного та фізичного розвитку дитини. Відомо, що в перші роки життя дитини слух є основою розвитку мови, пізнавальних та соціально-емоційних навичок. Це обумовлює виняткову важливість виявлення порушень слуху як можна у більш ранні строки і проведення подальшої реабілітації за допомогою слухового апарату чи кохлеарної імплантації (пересадки штучного вуха) у випадку глухоти. Якщо не зробити це до 3-5 років, то після 5-7 років навчання мові стає практично неможливим внаслідок різкого обмеження утворення нових слухо-мовно-моторних зв’язків.

Якщо ж людина раптово втрачає слух в дорослому віці, реабілітація в перші місяці повертає її до повноцінного життя.

Наявна на сьогоднішній день апаратура для реєстрації отоакустичної емісії (ОАЕ) або  слухової реакції стовбура головного мозку (ABR) дозволяє провести дослідження слуху у немовлят вже через 3 години після народження. Позитивна відповідь при реєстрації ОАЕ свідчить про наявність у немовляти соціального слуху.

          Проведення ехоскринінгу  новонароджених з подальшим відповідним обстеженням глухих та слабочуючих дітей і забезпечення після слухопротезування або кохлеарної імплантації адекватної ранньої (з 3-6-місячного віку) реабілітації дозволить в переважній більшості випадків досягти позитивних наслідків, а саме: ці діти зможуть навчатись в загальноосвітній школі, вищому навчальному закладі і матимуть можливість в повній мірі інтегруватися в суспільство. Слід відзначити, що ехоскринінг новонароджених запроваджений в країнах Євросоюзу, США та Канади, де проводиться дослідження всіх новонароджених.

В Україні налічується близько 300 тис. дітей і більше 1 млн. дорослих з порушенням слуху (які потребують слухопротезування), в тому числі з глухотою – біля 11 тис. дітей та 100 тис. дорослих.

Для своєчасного виявлення втрати слуху необхідно забезпечити апаратами для ехоскринінгу всі пологові будинки та відділення, а ЛОР-відділення потребують імпедансоментрів, аудіометрів та апаратури для об’єкривної аудіометрії. Дітей з порушенням слуху слід своєчасно забезпечити слуховими апаратами, а при глухоті – кохлеарними імплантами."

 


Отже, наш план мінімум – 8 мільйонів гривень!

На зібрані кошти ми зможемо забезпечити апаратами для ехоскринінгу 26 пологових будинків та пологових відділень з розрахунку 1 апарат для ехоскринінгу на пологовий будинок або пологове відділення. Також зможемо забезпечити обласні дитячі лікарні клінічними аудіометрами та імпедансометрами з розрахунку по 1 аудіометру і 1 імпедансометру на обласну лікарню, а також ЛОР-відділення НДСЛ «ОХМАТДИТ» та дитяче ЛОР-відділення МДКЛ № 1 м Києва.  А ще ми зможемо купити 800 слухових апаратів для дітей із вадами слуху, що так необхідні.

Закликаємо усіх небайдужих ! Приєднуйтесь!