Головна > Акції > Акція 2015 року "Врятуй життя дитини" > Проблематика акції "Врятуй життя дитини" 2015 року

Проблематика акції "Врятуй життя дитини" 2015 року

Опис проблематики дитячої анестезіологічної служби в Україні

Жовнір Володимир Аполлінарійович ­– Головний лікар ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії»МОЗ України, к.м.н., лікар-анестезіолог:

"В Україні анестезіологічна допомога та інтенсивна терапія дитячому населенню надається майже у кожному закладі 2-го та 3-го рівня надання медичної допомоги, а також у закладах високоспеціалізованої допомоги. І головним завданням  дитячого анестезіолога чи реаніматолога є, було і буде -  врятувати життя дитини, маленький організм якої вже виснажився від набутого захворювання чи вродженої вади. І не важливо де це відбувається: у високоспеціалізованому профільному обладнаному центрі чи районній лікарні. 

Сучасна медицина йде вперед – і наслідком покращення медичної допомоги дітям, зокрема розвитку анестезіологічної служби, досягнень сучасної медицини, можливостей ранньої діагностики та комплексного лікування найскладніших захворювань дитячого віку є стабільна тенденція зниження рівня смертності дітей в Україні, яке спостерігається протягом останніх років.

При сьогоднішніх темпах розвитку хірургії новонароджених в Україні, з проведенням складних реконструктивних операцій на шлунково-кишковому тракті, діафрагмі, серці і судинах, потребує покращення і анестезіологічне забезпечення, зокрема його технічна складова. Так, абсолютно неможливим є проведення життєво-важливих операцій  без належного анестезіологічного та реанімаційного обладнання, такого як слідкуюча(моніторингова) апаратура, апарати штучної вентиляції легень, дозуюча апаратура для внутрішньовенного введення наймолодшим пацієнтам, тощо.  Наявність та своєчасне обслуговування якої є одним із вирішальних питань у наданні якісної та ефективної медичної допомоги дітям. Нажаль, вже існуюче обладнання відділень реанімації та інтенсивної терапії працює майже безперервно, а тому неминучим процесом є зношування  та вихід з ладу як діагностичної, так і лікувальної апаратури, якої наразі не вистачає для комплексного лікування в умовах дитячої реанімації. 

Така кричуща ситуація із забезпеченням технічної апаратури  становить серйозну загрозу наданню вчасної та такої необхідної медичної допомоги, і змушує звертатися медиків за допомогою до небайдужих людей."