Головна > Новини > Вчені довели, що благодійність робить людей щасливими

Вчені довели, що благодійність робить людей щасливими

 

Благодійність робить щасливішим - дослідження

Добро повертається добром - це довели вчені з Університету Британської Колумбії (Канада), повідомляється в № 8 журналу Кореспондент від 1 березня 2013 року.

 

Дослідники з'ясували, що благодійність покращує не тільки самооцінку, психічний стан і настрій безкорисливого дарувальника, але і його здоров'я.

 

В експерименті брали участь більше сотні підлітків з навчальних закладів Ванкувера. Половина з них протягом двох місяців витрачали одну годину на тиждень на заняття з сусідськими дітьми, тоді як друга група весь цей час лише чекала завдання.

 

Молодь, яка займалася волонтерською діяльністю, приємно здивувала вчених. Загальне самопочуття підлітків покращилося, так само як і показники їх серцевої діяльності, а рівень запальних процесів і холестерину в організмі знизився.

 

При цьому радість, яку приносить людям їх власна великодушність і щедрість, не залежить від того, наскільки великий їх матеріальний добробут і якою його частиною вони готові поділитися, впевнені вчені канадського Університету Саймона Фрейзера. Вони проаналізували дані всесвітнього дослідження World View poll компанії Gallup, яка опитала 235 тис. чоловік в 136 країнах світу.

 

І в Уганді, і в Південній Африці, і в Канаді найвищий рівень особистого благополуччя демонстрували люди, що зробили посильну допомогу іншим, будь то продукти для дітей у лікарнях чи інші альтруїстичні витрати.

 

"Емоційні вигоди, які приносить щедрість, заохочують людину знову і знову допомагати іншим, а значить, сприяють довгострокового виживання людства",-стверджує канадський професор Лара Акнін, координатор дослідження.

 

Цей матеріал опубліковано в № 8 журналу Корреспондент від 1 березня 2013 року.