Головна > Новини > Діткам діабетикам Хмельниччини передано інсулінові помпи

Діткам діабетикам Хмельниччини передано інсулінові помпи

 

На заході були присутні люди, причетні до цієї благодійної справи: Голова наглядової ради  фонду пан Єжі Конік (Польща), регіональний представник фонду у Хмельницькій області Наталія Шмурікова, головний педіатр управління охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Лариса Добровольська,  ендокринолог Хмельницької обласної дитячої лікарні Олеся Підмурняк, журналісти.

Відкриваючи прес – конференцію пан Єжі Конік наголосив, що у Польщі така ж щорічна благодійна  акція “Великий оркестр святковой допомоги” триває усього один день, але це день благодійництва усіх поляків, незважаючи на посади, які вони займають, і рівень достатку. Саме тому в цей день всі мешканці міст і сіл самі шукають волонтерів зі скриньками, аби  кинути туди гроші — внести свій посильний вклад в добру справу. За один день в Польщі збирають більше 13 млн. євро. Саме тому поляки вирішили проблеми оснащення лікарень медичним обладнанням. “Мені дуже дивно і прикро було спостерігати, як на Хрещатику люди обходили стороною волонтерів зі скриньками, наче ті були хворі на холеру або туберкульоз”, —ділився своїми враженнями про акцію в Україні пан Єжі Конік.

За результатами акції «Серце до серця 2012», у Хмельницькій області було зібрано  67 тис. 877 і п’ять копійок, що на 27 тис. менше, ніж у минулому році. Якщо брати середній показник по області, то кожний її мешканець, в середньому, зміг відшкодувати 5 копійок на благодійну справу. Варто замислитися! На ці кошти було придбано 5 інсулінових помп, які вкрай необхідні діткам, хворим на цукровий діабет.

Одна помпа була вручена на прес – конференції девятирічній Олічці Лісовик, що мешкає у Новій Ушиці і хворіє цукровим діабетом 4 роки.  Оля написала листа у Фонд з проханням подарувати їй помпу, адже вона і її рідні сподіваються, що з цим пристроєм здоров’я дівчинки значно покращиться. Коли ми запитали у надзвичайно  серйозної дев’ятирічної дитини,  чим вона хотіла би поласувати, дівчинка почала перераховувати такі звичні для будь–якої здорової дитини ласощі, які їй їсти заборонено. Ми, здорові, напевно, не зовсім розуміємо, як дитина відмовляється від цукерок, тістечок, а дехто навіть від макаронів, рису та хлібу…

Спілкуючись з маленькою хмельничанкою Вікусею Домчак, яка отримала помпу минулого року, ми дізналися, що список обмежень в продуктах значно скоротився і дівчинка почувається значно краще.

Майбутня, VІІІ акція Всеукраїнського благодійного фонду “Серце до серця” пройде в квітні — травні 2013 року. Допомога буде спрямована на дітей з вадами слуху.

Благодійні справи дуже потрібні нашому суспільству. І не тільки тим людям, які потребують допомоги. Щоб  мешканці нашого міста не захворіли такою страшною, невиліковною хворобою, як байдужість, волонтери мають виходити на вулиці міста, аби нагадувати всім, що є вічні нерозмінні людські цінності: милосердя, небайдужість, благодійність. Почуйте всі!

 

Джерело : Молодіжний портал