Головна > Новини > Діткам Івано-Франківщини передано інсулінові помпи

Діткам Івано-Франківщини передано інсулінові помпи

 

П’ятеро прикарпатських дітей, хворих на цукровий діабет, отримали в дарунок від Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» помпи MEDTRONIС 715 для автоматичного введення їм інсуліну. Цими медичними пристроями вони безплатно користуватимуться протягом п’яти років, а надалі помпи стануть їхньою власністю. У Європі помпова інсулінотерапія давно вже слугує полегшенню життя діабетиків, а для українців це новинка, до якої ставиться ще з обережністю навіть дехто з лікарів, не кажучи вже про самих батьків дітей, хворих на важку недугу. Але перші п’ятеро малих прикарпатців, котрим, як кажуть медики, поставили помпи, вже не уявляють собі життя без них. Поки що ці пристрої надто дорогі для переважної більшості сімей з дітьми-діабетиками, отож покладають надії лише на благодійну допомогу, бо на придбання для них інсулінових помп коштом держави розраховувати не доводиться за нинішнього і без того обмеженого фінансування медичної галузі.


На Івано-Франківщині за підсумкамисьомої акції область посіла місце, далеке від тих регіонів, що були названі наймилосерднішими в Україні: якщо торік волонтери фонду зібрали близько 171 тис. грн., то нинішнього року — менше 95 тисяч. Отож виходить, що цієї суми навіть на подаровані прикарпатцям п’ять комплектів інсулінових помп, кожен з яких коштував 24 тис. грн., не вистачало, а п’ятий комплект придбано за рахунок благодійності жителів інших областей. Для порівняння: найбільшу в країні суму доброчинних  внесків на придбання помп переказала на рахунок фонду Вінницька область — понад 663 тис. грн., перевищивши свій торішній показник майже на 130 тис. Там є всього 300 дітей, хворих на цукровий діабет першого типу (інсулінозалежний), а в нашій області — 240, тобто не набагато менше. Завдяки діяльній участі в акції «Серце до серця» Вінниччина торік отримала 17 інсулінових помп, цього року — ще 37. Навіть менше за чисельністю населення від нашої області сусіднє Закарпаття із двома сотнями дітей-діабетиків зібрало суми грошей, достатні для придбання 10 помп торік і 18 — нинішнього року. В середньому на одного жителя Вінницької, Закарпатської та Івано-Франківської областей зібрали відповідно по 40, 29 і 6 коп. благодійних коштів на придбання інсулінових помп.


На п’ять привезених до Івано-Франківська від благодійного фонду «Серце до серця» інсулінових помп було небагато — дев’ятеро охочих отримати їх для своїх дітей. Може, річ тут не лише в необізнаності наших краян з методикою помпової інсулінотерапії для хворих на цукровий діабет, а просто бракує належної інформації про далеко не ординарний захід, що відбувався в стінах обласної дитячої клінічної лікарні. А цілком можливо, що люди вже знали про такий істотний момент: хоч помпа й дістанеться безплатно тому, хто її виграє шляхом жеребкування, але за витратні матеріали до неї доведеться платити самим батькам дитини, причому близько півтори тисячі грн. за місяць. Доручили витягнути зі скриньки п’ять щасливих номерків дівчинці, яка прийшла з мамою і сама потребувала інсулінової помпи. На жаль, виграшного номерка для себе самої вона не витягла іѕ розплакалась. Тоді одна з мам на прізвище Шпехтич відмовилась на користь маленької Людочки від помпи, яку виграла для своєї дитини, сказала, що вони ще зачекають. За своє благородство жінка заслужила оплески присутніх.


Головний позаштатний дитячий ендокринолог ГУОЗ ОДА Наталія Чорна розказала й показала мамам і татам, який принцип дії інсулінової помпи.
Заступник начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь повідомила, що тепер у них розробляють цільову програму, яка передбачатиме компенсацію батькам дітей-діабетиків вартості витратних матеріалів для інсулінових помп, а в недалекій перспективі, можливо, за рахунок обласного бюджету поступово закуповуватимуть і самі ці пристрої для надання їх у безплатне користування дітям-діабетикам.


Ось таким оптимістичним осіннім фіналом — врученням інсулінових помп ще п’ятьом прикарпатським дітям-діабетикам — увінчалась весняна акція благодійного фонду «Серце до серця», коли в області понад 900 волонтерів на чолі з головою його обласного відділення Тарасом Слободяном збирали кошти на придбання тих медичних пристроїв.

 

Джерело: Інтернет-газета Галичина