Головна > Новини > Кожен обирає сам

Кожен обирає сам

Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пріоритетними напрямами роботи якого є розвиток і популяризація волонтерського руху та активна співпраця з громадськими організаціями,  хвилює відображені у ЗМІ та Інтернеті випадки можливого маніпулювання та зловживання поняттям "волонтер".

     Відповідно до Закону України "Про волонтерську діяльність" "Волонтер - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку... (віком від шістнадцяти років (за письмовою згодою батьків)... і здійснює волонтерську діяльність на добровільній та безоплатній основі".

     Волонтерство є надзвичайно динамічною сферою діяльності. Напрями та форми роботи волонтерів дуже різноманітні. На щастя, ми у своєму житті неодноразово можемо стикнутися з ними, або ж почути про їх діяльність через ЗМІ.  Це і допомога під час стихійних лих (прибирання снігу, пошук людей та інш.), здіснення соціального обслуговування (доставка продуктів та інш.), сприяння громадському здоров’ю (поширення певної суспільно-корисної інформації (ВІЛСНІД, безпритульність та бездоглядність), захист довкілля, соціально-педагогічна підтримка дітей, людей з особливими потребами ті інш.

   

  Однією з видів волонтерської діяльності є збирання  благодійних пожертв. Біля переходів, у метро працюють молоді люди, які збирають кошти на допомогу (найчастіше це лікування) для смертельно хворої людини, або допомогу людині, яка опинилась у складних життєвих обставинах.

    

 Суспільний розвиток коригував розуміння понять "милосердя" і "благодійність"; історично постійно змінювались і форми, масштаби милосердної політики. Однак незмінним було розуміння важливості допомоги іншим у скрутний час на основі добровільності та безкорисливості.

      Чи отримує людина, яка збирає кошти для інших, від цього прибуток? Чи дійсно всі гроші  потраплять людині, якій Ви би хотіли допомогти? Хотілося б щоб, не було навіть сумніву, що можуть бути прикрі випадки, які підривають віру людей у існування суто добрих та безкорисливих дій. Радимо бути пильним розумом, але вірити в людей.

     Передати свою допомогу через когось (що звісно ж зручніше), або безпосередньо звернутися до людини, якій потрібна поміч, а може просто пройти повз... Кожен вирішує сам своїм серцем.

інформація з сайту: www.ssm.kiev.ua