Головна > Новини > Кращі волонтери Тернопільщини знову сплавлялись по Дністру

Кращі волонтери Тернопільщини знову сплавлялись по Дністру

Вже другий рік поспіль кращі волонтери благодійної акції "Серце до серця" Тернопільщини, завдяки спортивній команді TURE, мали змогу провести два незабутніх літніх дні сплявляючись по Дністру на каное, каяках та рафтах. 

Для сплаву було обрано маршрут від с. Лука до с. Устечко, так як тут сконцентрована велика кількість різноманітних пам’яток природи і архітектурно-історичних місць. Саме тут можна найкраще побачити багату історію Дністра, де численні народи залишили свої сліди - від трипільців і римлян до українців, литовців і поляків.
Для волонтерів Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця" сплав по Дністру - це унікальна можливість відпочити від метушні сучасного життя, возз’єднатися з дикою незайманою природою, відвідати одне із останніх такого типу місць в Європі.


Два дні без комп'ютера, без асфальту та багатоповерхівок, телевізора й холодильника, телефону; час пливе повільніше, життя стає довшим. А ще купання у водоспадах, дзвінкий дощ та гаряче сонце, плавання і засмага без міри, вечірні ватри й розваги.
Тут немає порогів, річка спокійна, доступна для купання. Сплав відбувається в Дністровському каньйоні, який відомий своїми панорамними краєвидами з високими крутими берегами, чарівними ранковими туманами, сріблястими водоспадами, травертиновими скелями, що нависають над водою, печерами та гротами, в яких здавна шукали усамітнення відлюдники та ченці, мальовничі острови, пам’ятки природи, історії, архітектури, етнографії. І все це – дика і недоторкана природа, що дає чудову можливість зануритись у світ тиші і спокою. Маршрут вибирався із таким розрахунком, щоб за три дні побачити якомога більше як архітектурних пам’яток так і ландшафтно-природних. До природних пам’яток відноситься сам Дністровський каньйон, травертинові печери (с. Стінка, с. Летятичі) і водоспади «Дівочі сльози», «Джуринський» (16 м рукотвор
ний). Із історико-архітектурних памяток тут є церкви та костьоли (Чернелиця, Червоноград), замки Раковецький, Чернелицький, Червоноград. Доречно згадати, що традиція туристичних сплавів тут сягає ще 20-х років минулого століття. 
Табір на ночівлю вирішили розбити на березі, неподалік села Губин, де є мальовнича галявина та криниця. Вечір біля ватри пролетів, як одна мить, у співі пісень та баталіях інтелектуальних ігор. 
Повертаючись у Тернопіль, наші волонтери відвідали одне з найвідоміший туристичних місць Тернопільщини - с. Нирків, де змогли побачити знамениті вежі Червоногородського замку та скупатись у найбільшому рівнинному водоспаді України (Джуринський). 
На цьому наші подорожі не закінчуються, всі з нетерпінням чекають наступних благодійних акції Фонду "Серце до серця" та нових цікавих мандрівок.

 

а переглянути світлини можна тут:http://sercedoserca.com.ua/ua/fotogalereja/splav_po_dnistru.htm