Головна > Новини > На Рівненщині проведено першу акцію "Я бачу і мене бачать"

На Рівненщині проведено першу акцію "Я бачу і мене бачать"

 

 

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» започатковує проведення благодійної акції "Я бачу і мене бачать".

 У осінньо-зимовий період традиційно зростає кількість ДТП. Це пов'язано зі скороченням світлового дня, погіршенням погодних умов та іншими об'єктивними причинами, яких не враховують водії, особливо молоді. Дороги в Україні погано освітлюються, а пішоходи з настанням холодної погоди одягаються у темний одяг і зливаються на дорозі з темрявою.

Акція "Я бачу і мене бачать" має на меті розповсюдження серед дітей України світловідбиваючих наліпок, для зменшення ДТП на дорозі у темний час доби. Особливо ця проблема є актуальною для тих дітей, що проживають у віддалених районних центрах, де немає освітлених пішохідних доріжок, або там де вони зовсім відсутні і це одна з причин виникнення ДТП, велика кількість яких трапляється через невидимість дитини або дорослого у темний час доби.  

Першу пробну акцію було проведено у школах Рівного та Рівненської області. Старший інспектор з профілактичної  роботи ДАІ у Рівненській області, майор  Марко Світлана Василівна організувала зустрічі представникам Фонду «Серце до серця» з дітьми  у ЗОШ  №2 і №27. Для дітей було проведено лекції з правил поведінки на дорогах, зокрема і в темну пору доби.  Голова правління Фонду  Єжи Конік разом із обласним представником Костянтином Беседюком розповіли наскільки важливо бути помітним на дорозі для водія, адже  водіям на дорогах також важко розрізнити пішохода в темному одязі в темну пору і вчасно відреагувати на нього. В рамках акції школах  було роздано та приклеєно на портфелі близько двох тисяч світловідбиваючих наліпок.  Найцікавіша зустріч відбулась у школі с. Тараканів,  Дубнівського району в якій навчається всього 180 учнів, але ситуація на пішохідних доріжках біля проїжджої частини досить небезпечна. Учні із задоволенням приклеювали наліпки на свої портфелі та ранці.

Таких світловідбиваючих елементів не буває багато - чим більше їх на дитині, тим краще. Зважаючи на те, що перехрестя є аварійно-небезпечними ділянками, двостороннє розміщення світловідбивачів робить пішохода помітним для водіїв автомобілів, що рухаються в різних напрямках.

На найближчий місяць заплановано ще декілька акцій «Я бачу і мене бачать» у Херсоні та Луганську.

У 2013 році фонд «Серце до серця» планує провести масштабну загальноукраїнську акцію "Я бачу і мене бачать» у містечках та селах України.