Головна > Новини > Підсумуємо акцію "Я бачу і мене бачать" ;)

Підсумуємо акцію "Я бачу і мене бачать" ;)

Благодійний фонд «Серце до Серця» спільно з Патрульною поліцією України та за підтримки ПАТ «Кредобанк» реалізували акцію «Я бачу і мене бачать» серед школярів молодших класів. Мета проекту – пояснити дітям правила безпечного пересування на вулицях, зокрема і в темну пору доби. Після реалізації його учні отримали невеличкі презенти, що зроблять їх помітними для водіїв – світло відбиваючі наліпки. Їх можна наклеїти, як на одяг, так і на портфелі.

Дуже важливо забезпечити наліпками одяг дітей, що повертаються додому зі школи в умовах недостатньої видимості, або якщо пішохідний маршрут проходить по неосвітлених ділянках доріг. Застосування світло відбивних елементів на одязі допоможе дітям стати більш помітними на дорозі.

Водій автомобіля виявляє пішохода, що має світлоповертаючі елементи, із значно більшої відстані в порівнянні з пішоходом без них:

«При русі з ближнім світлом фар відстань збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів, а при русі з дальнім світлом - відстань збільшується до 400 метрів. При застосуванні світло відбиваючого елементу ризик наїзду на пішохода знижується в 6-8 разів», - повідомляють в поліції.

У осінньо-зимовий період зростає кількість дорожньо-транспортних пригод, у тому числі і ДТП за участю та з вини пішоходів. 

Основними причинами цих аварій є скорочення світлового дня, перехід в невстановленому місті, несподіваний вихід на проїжджу частину, перебування у нетверезому стані, погіршення погодних умов, а також недостатня видимість на автодорогах.

Зауважимо, акція відбулась в 10 областях України у 2016 році, за участі Патрульної поліції України, близько 30 шкіл та залучено більше 10 тисяч учнів початкових класів.