Головна > Новини > Понад 3 мільйони гривень зібрали на закупівлю реанімаційного обладнання для дитячих лікарень

Понад 3 мільйони гривень зібрали на закупівлю реанімаційного обладнання для дитячих лікарень

Понад 3 мільйони гривень зібрали цього року у рамках всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» на закупівлю реанімаційного обладнання для дитячих лікарень.  Про це повідомили організатори акції під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «З 4-го по 24-те квітня за підтримки фонду «Серце до серця» волонтери акції зібрали 3 мільйони 177 тисяч 437 гривні і 11 копійок. Це майже на мільйон більше, ніж у попередньому році. Ми вважаємо, що це відновлений старт напрямку допомоги дітям на ще вищому рівні», – заявив Богдан Іщук, голова Правління Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця». Акція проходила по всій території України, у тому числі у Луганській та Донецькій областях. До акції долучилися близько 20 тисяч волонтерів, підтримку надавали кілька міністерств – освіти і науки, охорони здоров’я, соціальної політики, культури – та місцева влада.

«Важливий меседж, який ми намагалися донести цією акцією – що благодійність можна робити не зі сльозами на очах, а весело і з позитивом», – зазначив Богдан Іщук. У більшості обласних центрів акція стартувала із авто- або велопробігу. Після цього періодично організовували благодійні ярмарки та інші різноманітні заходи, які пропонували людям і приємно провести час, і зробити благодійний внесок. «Цього року ми вперше, за прикладом Польщі, провели благодійний забіг у 15 обласних центрах України.  У ньому взяли участь більше 10 тисяч учасників із довільним внеском. Це був пілотний проект і українці показали, що готові долучатися до таких заходів заради життя дітей», – розповів Богдан Іщук. Найбільше заходів відбувалося в останній день, 24 квітня, – волонтери збирали кошти на вулиці, у центрі міст організували спеціальні містечка, де можна було зареєструватися волонтером, перевірити тиск, здати аналіз крові тощо.

Значною особливістю акції було те, що зібрані у скриньку кошти, волонтери не передавали в руки представникам фонду. «Волонтер несе зібрані кошти у банк, здає їх безпосередньо банківському працівникові, отримує квитанцію і вже цю квитанцію за процедурою здає як звіт. На базі них ми підсумовуємо результати акції», – пояснив Богдан Іщук.

Рішення щодо того, яке саме реанімаційне обладнання закупити, прийматимуть найближчим часом.  «Спільно з лікарським середовищем і фондами ми оберемо те,що буде найбільш ефективним і дозволить допомогти якомога більшій кількості дітей», – зазначив Володимир Жовнір,  головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України з дитячої анестезіології, головний лікар Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Він нагадав, що під час першої акції, що проходила у 2015 році, зібрали близько 2,5 мільйонів гривень. На зібрані кошти на прохання лікарів закупили інфузомати – прилади, які вимірюють і вводять точну дозу медикаменту і які необхідні як у стаціонарі, так і в швидких.
Для подяки волонтерам, які долучилися до акції, 28-30 липня проведуть благодійний рок-фестиваль «Woodstock Ukraine» на території замку Свірж, у Львівській області. «На цьому фесті ми об’єднаємо активну молодь, професійних музикантів і молодих виконавців навколо гасла «Любов, мир і музика», – розповіла Євгенія Баранська, член наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця». Усі музиканти виступатимуть без гонорарів. «Це наш прояв вдячності волонтерам, які витрачали свої зусилля і час для збору коштів на лікування дітей.  Вони є містком між тими, хто потребує допомоги, і тими, хто може надати її. Було б ідеально, якби така діяльність стала модою», – зазначив Олексій Зволинський,  гітарист, член гурту «Скрябін». «Крім музичної сцени, цього року у нас буде інтелектуальна локація, яку ми називаємо «Телевізор». Це місце, де відвідувачі зможуть послухати лекції та поспілкуватися з відомими українцями, які досягли успіху у тій чи іншій сфері», – розповіла Анна Антонюк, арт-директор фестивалю «Woodstock Ukraine». Організують також нічні кінопокази, афтограф-сесії, майстер-класи та спортивні змагання. Вхід на фестиваль буде безкоштовним, із попередньою реєстрацією на сайті «Woodstock Ukraine».

Джерело: Український кризовий медіа центр http://uacrisis.org/ua/