Головна > Новини > Сплав для дітей, чиї рідні постраждали у збройних конфліктах

Сплав для дітей, чиї рідні постраждали у збройних конфліктах

Всеукраїнським благодійним фондом "Серце до серця", "Ініціативою Е+" та туристичним клубом "Файні мандри" проведено семиденний табір-сплав річкою Дністер для дітей, чиї батьки, рідні постраждали на Майдані. 

Діти змогли намилуватись чудовими краєвидами, спілкуватись днями і ночами, купатись, грати ігри, слухати чудові вірші учасниць сплаву і навіть, дискутувати про децентралізацію . 
Розлучались зі слізьми і не хотіли їхати додому 

Сплав організовано на гроші, що зібрали небайдужі європейці за ініціативи Dagmara Chmielewska і організації НОН Hurricane of Hearts.

Під час культурно-оздоровчого заходу, Дмитро Стригун - волонтер "Ініціативи Е+", регулярно публікував хроніку подій:

Розпочали сьогодні сплав по Дністру для дітей батьків, що постраждали на Майдані та активістів. Всіх зустріли, погуляли трохи Тернополем з ранку, перевели подих в "Просвіті", водій запізнився з-за поламки-) але все це відійшло коли побачили схили Дністра і човни. В групі 9 дівчат і 11 хлопців, серед них є переможці областних змагань з вільної боротьби, 3 пластуни, КМС з волейболу який вчиться на машиніста, майбутній фотограф, стипендіат американського універу з комп'ютерних наук, футболіст, майбутній міжнародний економіст, мережевий спеціаліст з Львівської політехніки. Цікаво, як прості руханки і активності змінюють всіх і повертають в класний настрій. Завтра з ранку зарядка і какао, потім розпочнем сплав.

Другий день, Нижнів-Коропець, 25 км. Арсен Ляхоцький провів інструктаж з сплаву по воді, основи маневрування і правила безпеки. 6 чотиримісні човни, масса позитиву, перегони, зупинились на острові поїсти, бачили всіх сільськіх тварин, багато різних птахів включаючи лелеку з чорними крилами. Стали на зупинку- швидко поставили намети, і добре-бо за 20 хвилин впав дощ. Вечеря біля вогню, відмітили цукерками два дня народження, зараз готуємось до поетичного вечору. Дякую Romko Zadorozhniy (Файні мандри) за смакоту і Vovka Ryzhuk за поміч.Далі буде.

День третій нашого сплаву. Коропець-Возилів, 20 км, почали з руханки і смачного сніданку, завітали до колишньої резиденції австрійського графа Бодені, що зараз є військовий інтернат-ліцей з військовою підготовкою. Ми практикуємо 10 віджимань-присідань за лайливе слово, то ж наші підопічні час від часу займаються фізо. В цей день ми ще встигли потрапити під зливу, полазити в печері Відлюдника і водоспад. Стали лагерем біля Возилова, де ввдпочивали наступний день, бо на 3 день надходить крепатура і апатія -)

 

День четвертий, стоянка в Возилові. Переживали, що мало чим буде зайняти дітей. Руханку порушив дощ, потім поставили волейбольну сітку і розмітили футбольне поле, душ був в водоспаді, з Vovka Ryzhuk і Даніілом сплавали у закинутий сад і по гриби, нарвали чебрецю, що потім перетворисвя на котел смачнючого чаю, Арсен Ляхоцький закинув вудку, діти в той час спіймали декілька раків і мідій. Похід в село приніс сметану і сир, а потім і бараболю з яблуками та молоко. Видерлися по водоспадам-їх було 6 на гору і забахали красні панорами. Ввечері говорили про міста майбутнього, децентоалізацію та функції держави. Наразі самий класний день. далі буде.

 Вчора завершили перший сплав по Дністру для дітей тих, що постраждали на Майдані і не тільки. Останні два дні був поганий інтернет, то ж викладу резюме разом. День п'ятий-Возилів-Губин, почали під дощем і з какао-) десь 30 км, був водоспад Дівочі сльзи, залишки фортеці в с.Раківець, яку місцеві розтягнули по цеглинах, забави на стоянці з демонстрацією прийомів вільної боротьби, фінтів і витребеньок із сальто. День шостий, Губин-Устечко, десь до 20 км, думаю самий крутий по насиченості подій день- почали з руханки, що на цей раз провів Vovka Ryzhuk, знов розжились какао на молоці з сусіднього села, багато селфі з Дністровського каньйону, заплив в магазин, знайомство з 82 річною бабцею Марійкою, що читала нам вірші, місцевий клуб з більярдом, стоянка в Устечку, де стріли нашу екологічну поліцію і поділилися як ми бачимо їх роботу+фінансування, перемога 10-9 над місцевими футбольними чемпіонами на їх штучному полі (я не грав, довелось лікуваль хлопцям мозолі і подряпини), проводи, співи (які нас доречі супроводжували 3 останні дні і стали нормою. З Арсен Ляхоцький і Ромко Задорожний погрузили човни на причепа і втомлені поснули. Останній день -переїзд в Тернопіль, всіх відправили по домівках, кого передали батькам, обійми, поцілунки, побажання. Всі залишились задоволені-діти відпочинком, ми-що з ними все гаразд і класним сплавом. Знайшли кращу каву в Тернополі-КармаКава, найкращі деруни в Файне місто, переконалися, що на поїзд мість ніц і в 22.50 сіли на автобус до Києва (ох і нічка була безсонна-зате прочитав Авторську колонку і майже половину Рея Бредбері 451 градус по Фаренгейту). Дякую всім, хто слідкував і підтримував, Серце До СерцяYevgeniya Baranska, дітям і невипадковим стрічним. Слава Україні!