Головна > Новини > Ти дійсно знаєш хто такий волонтер?

Ти дійсно знаєш хто такий волонтер?

Ти вже встиг побувати волонтером?

 Чи ще тільки мрієш?

 

Волонтерство є обов`язковою складовою діяльності повноцінного громадянина розвинутої країни. У нашій країні така соціальна відповідальність почала свій розвиток відносно нещодавно.  За останні роки кількість активних та небайдужих українців значно збільшилася. Широкої популярності набрали благодійні організації, проекти та акції .

Попри таку поширеність, безліч людей ще не знає про всі плюси волонтерської діяльності. Тож зараз ми разом розберемося в цих особливостях.

 

То хто ж такий волонтер?

Волонтер – це доброволець, який цілком безоплатно займається громадською діяльністю, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Простіше кажучи, це  людина, яка безкоштовно та добровільно віддає свій власний час та можливості заради суспільно-важливої місії та/ або допомагає тим, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Прикладів такої діяльності існує безліч, від вирішення глобальних проблем (забезпечення жителів Африки чистою водою) до невеличких (організація прибирання у дворі).

Нажаль, мають місце організації, що перетворили волонтерську діяльність на комерційну схему, яка через людське співчуття акумулює благодійні внески громадян на комерційний прибуток окремих осіб і компаній. Ця негативна тенденція спотворює ідеологію волонтерства, руйнує довіру суспільства та знищує бажання свідомого українця зробити свій особистий внесок у вигляді доброї справи задля майбутнього України. Але це явище тимчасове і виправне: долучайтеся до перевірених організацій та проектів і оминайте «волонтерів» сумнівних фірм.

На щастя, в Україні існує безліч організацій, що співпрацюють з волонтерами на правдивому, прозорому та  якісному рівні.

 

«Ми пишаємося тим, що належимо до чесних, прозорих та відкритих» – «Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця».

 

Благодійна платформа створена для реалізації потенціалу активної та креативної молоді. Флешмоби, вистави, концерти, конкурси, ярмарки -  все що забажаєш! Діяльність, в якій можна розвиватися різносторонньо.

 

А ти раз спробуй і тебе вже не зупинити!

Нам пощастило у своїй команді мати тисячі прекрасних та щирих людей, які втілюють безліч цікавих та корисних проектів,  керуючись при цьому лише безкорисливим бажанням змінити світ та себе на краще.

«А ти раз спробуй і тебе вже не зупинити!» - каже Люба Гусак, кращий волонтер України 2012 року, та почесний волонтер «Серце до серця». За її словами, вся насолода у тому, що ти не очікуєш нічого взамін, не прив`язуєш себе до банкнот чи статусів і коли стаєш пліч-о-пліч з сотнями інших, таких самих як ти – однодумців, та разом робиш щось грандіозне і важливе: «Найбільше мотивує  людська небайдужість, коли стаєш частинкою великої рухомої сили добра, результат якого ти бачиш в очах людей, котрі отримають таку потрібну допомогу!».

 

Той, хто нічого не робить для інших, нічого не робить і для себе.

Не випадково, найбільш поширене волонтерство в економічно- та соціально розвинених країнах.  Рівень внутрішнього розвитку цих людей спонукає до дій на благо потребуючих допомоги. Такими добровольцями охоче стають молоді європейці.  Отримавши корисні навики та волонтерський досвід, значно легше знайти омріяну роботу, адже цей фактор часто є чи не найвагомішим для роботодавця. Не випадково ж відомий німецький письменник Й. В. Гете так часто наголошував, що той, хто нічого не робить для інших, нічого не робить і для себе.

На сьогодні волонтерство – один з найбільш успішних прийомів саморозвитку. Так виникає почуття відповідальності перед суспільством, з`являється елемент особистого процвітання, набуваються нові знання і навички, удосконалюються здібності. В решті решт, кожен може проявити свою ініціативу та творчість і бути при цьому творцем, а не спостерігачем. Бери все у свої руки та дій!

Слід розуміти, що волонтерство сприяє розвитку соціальної активності, навичок усвідомленого та активного формування власного життя.

Розкриваючи себе - допомагай іншим!