Головна > Новини > У рамках 11-ї акції «Серце до серця» на обладнання для дитячих реанімацій зібрали понад 3 мільйони гривень

У рамках 11-ї акції «Серце до серця» на обладнання для дитячих реанімацій зібрали понад 3 мільйони гривень

У рамках 11-ї всеукраїнської акції «Серце до серця» у 2016 році зібрали понад 3 мільйони 176 тисяч гривень на закупівлю обладнання для відділень дитячої реанімації. Це на 1 мільйон більше, ніж у 2015 році. «Закупили 57 перфузорів «Компакт», 8 моніторів, 13 відсмоктувачів, 28 пульсоксиметрів, 11 додатків до пульсоксиметрів і 3300 шприців. Станом на сьогодні медичне обладнання вже встановлене переважно у обласних дитячих лікарнях, подекуди у міських. Кожен, хто долучився, будь-який громадський активіст чи журналіст, може приходити у лікарню і самостійно це перевірити», – розповів Богдан Іщук, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Повний перелік обладнання із детальними технічними характеристиками буде опублікований на сайті фонду.

Волонтери анонсували наступну 12-ту кампанію. Вона триватиме з 9 березня по 9 квітня. Цього разу збиратимуть кошти на обладнання для ранньої діагностики і лікування вад зору у дітей. «ВООЗ у глобальній програмі «Зір-2020» говорить про те, що потрібно зменшити кількість сліпих від сліпоти, якої можна уникнути, – тобто вродженої катаракти, глаукоми – у 2 рази до 2020 року. Нам ця акція потрібна для того, щоб до оснастити дитячі відділення обласних лікарень і своєчасно діагностувати проблеми зору», – розповів Сергій Риков, головний лікар Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока», завідувач кафедри офтальмології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров’я України, головний офтальмолог Міністерства охорони здоров’я України, президент Асоціації дитячих офтальмологів України.

У 2005 році в Україні було близько 12 тисяч сліпих дітей, а тепер – близько 7 тисяч. «Це тільки через те, що є сучасне обладнання і є можливість діагностувати вроджену патологію», – наголосив Сергій Риков.

Акція проходитиме у всіх регіонах України, включно із Донецькою та Луганською областями. Богдан Іщук зазначив, що кожен волонтер, який збиратиме кошти у рамках кампанії, повинен мати ідентифікаційну карточку із логотипом кампанії. На ній зазначені ім’я та прізвище і власний номер волонтера. Номер на скриньці для грошей має бути ідентичним номеру  ідентифікаційної картки волонтера. «Це вагомі правила акції, тому що зараз нас двічі-тричі на тиждень інформують, що «Серце до серця» начебто збирає кошти. Ми намагаємося вирішити цю проблему чіткими датами проведення і чіткими ідентифікаторами», – наголосив Богдан Іщук.

Волонтери, які долучаться до збору коштів, за свій вклад отримають подяки, а кожен, хто зробить внесок – символічний значок-серце. Пожертву можна зробити он-лайн через сайт фонду.

Київ, 14 лютого 2017.