Головна > Новини > У Рівному волонтери передали обладнання для дитячої лікарні

У Рівному волонтери передали обладнання для дитячої лікарні

Вчора волонтери Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця»передали допомогу для відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Рівненської обласної дитячої клінічної лікарні.

 

Регіональний представник Фонду Олеся Шлейник вручила сертифікат на закуплене за зібрані Фондом кошти спеціальне реанімаційне обладнанняголовному лікареві обласної дитячої лікарні Віталієві Бойку.

 

Анестезіологічне обладнання, придбане Фондом і передане лікарні, - це 1 шприцевий інфузійний насос Перфузор Компакт та 923 шт. шприцівПерфузор 50 мл з голкою для забору медикаментів. Кошти на усі ці речі були зібрані в рамках проведення Х Акції «Серце до серця 2015», який проходив у квітні минулого року під гаслом «Врятуй життя дитині!».

 

Загальна сума волонтерської допомоги для Рівненської обласної дитячої лікарні склала 42 тис. 77 грн і 68 коп., за що і придбали Перфузор зі шприцами.

 

- Рівненська обласна дитяча лікарня щиро дякує за проведену волонтерами роботу і за це надзвичайно необхідне і потрібне нам реанімаційне обладнання, яке тепер зможуть використовувати наші лікарі-анестезіологи для лікування наших новонароджених діток, - розповідає головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко. – Наше відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених є сьогодні у нас одним з найпотужніших. Це - серце нашої лікарні, а тому ця допомога для нас має велику вагу і цінність. Тому що якість виходжування наших діток напряму залежить від якості обладнання. А без фінансової допомоги самотужки ми не можемо дозволити собі подібні апарати.

 

Через обласну реанімацію новонароджених щороку проходить близько 400 дітей. Тобто щомісяця у відділенні лікується по 20-30 діток.

 

Як розповів в.о завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених РОДЛ Сергій Матвіїв, до них, переважно, потрапляють дітки екстримально недоношені, з вагою від 500 г, дітки, які не можуть самостійно дихати або харчуватися, та дітки після операційного втручання.

 

Нині у відділенні лікуються новонароджені малюки, які вже перенесли складні операції, зокрема на головному мозку та на шлунково-кишковому тракті, дітки з проблемами центральної нервової системи, кілька малюків перебувають на системі штучної вентиляції легень, оскільки самостійно дихати ще не можуть, а також одне немовля, яке народилося нещодавно з вагою 700 г.

 

Загалом же у відділенні налічується 12 ліжко-місць.

 

До слова, Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» вже працює 10 років. За весь час свого існування його волонтерам вдалося зібрати загалом по Україні коштів у сумі 25 млн 464 тис. 20 коп.. Зокрема, по Рівненській області за 10 років Фонд зібрав 371 тис. 309 грн і 71 коп.

 

Вже зовсім скоро у Рівному стартує ХІ благодійна Акція «Серце до серця 2016», яка знову збиратиме кошти на потреби реанімаційного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні.

 

Метою нашої цьогорічної акції знову буде реанімаційне обладнання. Ставимо перед собою мету тепер зібрати кошти на потрібний для відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні новенький інноваційний кювез для недоношених немовлят, - каже регіональний представник Фонду «Серце до серця» у Рівненській області Олеся Шлейник. - Цього року також ми позиціонуємо себе як люди, які борються з псевдоволонтерами, з цими прозорими скриньками, з яких, в результаті, платять і зарплату, і оренду офісу, а тому невідомо, чи доходять взагалі хоч якісь кошти тій дитинці, на потреби якої взагалі вони збиралися.

 

Цього року Акція «Серце до серця» розпочнеться 4 квітня і триватиме до 24 квітня, коли відбудеться грандіозний фінальний гала-концерт за участю відомого рівненського рокабілі-гурту «От Вінта!». Впродовж цих 20 днів у освітніх та медичних закладах Рівненщини будуть встановлені спеціальні скриньки для збору коштів з наліпкою «Серце до серця», таким чином кожен бажаючий зможе долучитися до доброї справи і пожертвувати гроші для маленьких новонароджених пацієнтів. І лише один день, 24 квітня, волонтери Фонду ходитимуть зі скриньками по місту у місцях найбільшого скупчення людей.

 

Крім того, для тих людей, які не довіряють волонтерам і скринькам, або які просто в міру своєї зайнятості не мають змоги кинути гроші у скриньку, є можливість зробити пожертву онлайн на офіційному сайті Фонду «Серце до серця» за посиланням тут.

 

Джерело: портал «ЧаРівне.інфо»