Головна > Новини > В Одесі підведено підсумки акції "Серце до серця", та вручено дітям 18 інсулінових помп

В Одесі підведено підсумки акції "Серце до серця", та вручено дітям 18 інсулінових помп

 

Сьома Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця», навесні проходила в Одесі та області, як і у всій Україні, підбила підсумки. Добрі люди, не залишилися байдужими і зібрали 351322 гривні. На ці кошти придбано 18 інсулінових помп для дітей, хворих на цукровий діабет.

Про це на прес-конференції розповів президент благодійного фонду «Від серця до серця» Дмитро Струк. Це відмінний результат, підкреслив він, зазначивши, що «Одеса завжди була флагманом» в реалізації проектів, мета яких - зробити цей світ кращим, добрішим. У цьогорічній акції нас кілька випередили тільки Вінницька, Закарпатська та Волинська області.

Сьогодні в Одеській  області зареєстровано 405 дітей, хворих на цукровий діабет першого типу. Тільки в нинішньому році виявлено майже 40 таких діток, більшість - у віці від 3 до 10 років. Безумовно, треба б всім дітям, у віці до 18 років, хворим на цукровий діабет першого (інсулінозалежний) типу полегшити життя - забезпечити їх інсуліновими помпами. Але державної програми по забезпеченню цими приладами дітей поки не існує. Тому громадські організації, волонтери, котрі проявили таку ініціативу, намагаються зібрати кошти хоча б на деякий кількість інсулінових помп для хворих дітей.

 

Під час 6-ої Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», яка пройшла в 2011 році, вдалося закупити для дітей 17 інсулінових помп. Разом - 35. Кількість дітей, хворих на цукровий діабет першого типу, в Одеській області щорічно збільшується на 50-70 осіб, цукровий діабет вражає діток все молодшого віку. Враховуючи ще й те, що малюки самі собі інсулін шприцом вводити не можуть (щоб виконувати цю процедуру, до них «прив'язані» дорослі), це кількість приладів - крапля в морі. Так, інсулінова помпа прилад не дешевий - близько 24 тис. грн., але ж життя юних громадян України, за якими, як ми любимо повторювати, її майбутнє, хіба менш цінне?

 

Діабет, до того ж, лише в небагатьох випадках - хвороба спадкова, а в основному - це наслідок нераціонального харчування, умов нашого життя, багатою, на жаль, на стреси. Між тим, це захворювання, як багатьом здається, підкрадається несподівано. Так, наприклад, зіткнулися з ним і матері дітей, для яких тут же, на прес-конференції, вручили інсулінові помпи.

Синові Ірини скоро сімнадцять, захворів він у 10 років. До того почував себе добре, займався спортом - і раптом почав худнути, пити багато води, шкіра у хлопчика стала лущитися ... Здали аналізи: діабет. Дочки Лариси 8 років, хворіє з трьох років. Цукровий діабет підступив до дитини з тим же: зниження ваги, сильна спрага. Цукор в крові так підвищився, що навіть, каже Лариса, «глюкометр зашкалював». Лежали з донькою в стаціонарі лікарні свого міста, потім - в обласній лікарні.

Жінки дуже вдячні всім, хто підтримав їх дітей, прийнявши посильну участь в акції, а також організаторам її, волонтерам.

Особливо активними були студенти медучилищ Одеси та Білгорода-Дністровського. Підтримали добру справу і студенти низки вузів. Їх яскраві скриньки-скарбнички з символом акції - червоним сердечком можна було бачити в різних районах області, на вулицях і площах Одеси і, звичайно, біля пам'ятника Дюку, де особливо багато гуляє публіки. Тут же, на підтримку акції, були організовані 15 цікавих видовищних заходів, наприклад, фестиваль дитячого танцю, парад байкерів, фотовиставка, аукціони і т.д.

Найактивніші волонтери відзначені грамотами служби у справах дітей облдержадміністрації. Грамотами нагороджено також керівники служб у справах дітей шести райдержадміністрацій, в тому числі Саратського, Білгород-Дністровського, Арцизького районів, де акція пройшла дуже успішно. Удостоїлися такої нагороди і кращі лікарі-ендокринологи.

Тетяна Вікторівна Лучнікова звертається до всіх батьків з проханням уважно стежити за самопочуттям, здоров'ям дітей. Якщо ви помітили, що дитини почала мучити спрага, у нього з'явилася сухість шкіри, часте рясне сечовипускання, він страждає від ацетону, не тягніть із зверненням до лікаря: це симптоми цукрового діабету. Телефон відділення ендокринології обласної клінічної дитячої лікарні: 740-52-34.

 

Джерело «Вечерняя Одесса»

* *

* * *

 

 

 

 

 

*


«От сердца к сердцу»: на собранные средства закупили 18 инсулиновых помп для детей