Головна > Новини > Всесвітній день зору!

Всесвітній день зору!

13 жовтня Всесвітній день зору

Щорічно у другий четвер жовтня проводиться Всесвітній день зору для залучення глобального уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору.

У проведенні Всесвітнього дня зору приймають участь всі партнери в області профілактики порушення зору та відновлення зору. Цей день є також основною подією для профілактики сліпоти та глобальної ініціативи з профілактики сліпоти "Бачення 2020: Право на зір", створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.

Сліпота - це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, діабетичну ретинопатію, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, викликана неконтрольованим діабетом. З іншого боку, в результаті медико-санітарних дій зменшується число випадків сліпоти, що розвивається через інфекцію. Три чверті всіх випадків сліпоти можна запобігти або лікувати.

Визначення

Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб -10 (оновленої і переглянутої в 2006 році), існує чотири рівні зорової функції:

  • Нормальний зір
  • Помірне порушення зору
  • Тяжке порушення зору
  • Сліпота.

Помірні і важкі порушення зору об'єднуються в поняття "знижений зір", а знижений зір разом зі сліпотою представляють всі порушення зору.

Причини порушення зору

У глобальних масштабах основними причинами порушення зору є:

  • Нескорректированной аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість або астигматизм), 43%;
  • Катаракта, 33%;
  • Глаукома, 2%.

Хто піддається ризику?

Приблизно 90% людей з порушеннями зору живуть в країнах, що розвиваються.

Люди у віці 50 років і старше

Близько 65% всіх людей, що страждають від порушень зору, - це люди у віці 50 років і старше, в той час як ця вікова група становить 20% населення світу. При що має місце в багатьох країнах старінні населення зростає число людей, що піддаються ризику вікового порушення зору.

Діти у віці до 15 років

За оцінками, 19 мільйонів дітей страждають від порушень зору. 12000000 з них мають порушення зору через аномалій рефракції - станів, які легко діагностуються і коректуються. 1,4 мільйона дітей є незворотнім сліпими на все життя.

Зміни протягом останніх 20 років

В цілому, незважаючи на старіння глобального населення, масштаби порушень зору в світі з початку 1990-х років зменшилися. Це відбулося, переважно, в результаті зниження показників порушення зору в результаті інфекційних хвороб завдяки узгодженим діям в області суспільної охорони здоров'я.