Головна > Області > Хмельницька область > Новини > Сплави фонду «Серце до серця»

Сплави фонду «Серце до серця»

Починаючи з 2010 року кращі волонтери фонду мають змогу проводити незабутні літні дні сплавляючись по річці Дністр на чудових каное.

Для сплаву обираються найкращі маршрути у межах Національного природного парку «Дністровський каньйон», так як тут сконцентрована велика кількість різноманітних пам’яток природи і архітектурно-історичних місць. Саме тут можна найкраще побачити багату історію Дністра, де численні народи залишили свої сліди - від трипільців і римлян до українців, литовців і поляків. Для волонтерів Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця" сплав по Дністру - це унікальна можливість відпочити від метушні сучасного життя, возз’єднатися з дикою незайманою природою, відвідати одне із останніх такого типу місць в Європі.

Декілька днів без комп'ютера, без асфальту та багатоповерхівок, телевізора й холодильника, телефону; час пливе повільніше, життя стає довшим. А ще купання у водоспадах, дзвінкий дощ та гаряче сонце, плавання і засмага без міри, вечірні ватри й розваги.

Тут немає порогів, річка спокійна, доступна для купання. Сплав відбувається в Дністровському каньйоні, який відомий своїми панорамними краєвидами з високими крутими берегами, чарівними ранковими туманами, сріблястими водоспадами, травертиновими скелями, що нависають над водою, печерами та гротами, в яких здавна шукали усамітнення відлюдники та ченці, мальовничі острови, пам’ятки природи, історії, архітектури, етнографії. І все це – дика і недоторкана природа, що дає чудову можливість зануритись у світ тиші і спокою. Маршрут вибирався із таким розрахунком, щоб за три дні побачити якомога більше як архітектурних пам’яток так і ландшафтно-природних. До природних пам’яток відноситься сам Дністровський каньйон, травертинові печери (с. Стінка, с. Летятичі) і водоспади «Дівочі сльози», «Джуринський» (16 м рукотворний). Із історико-архітектурних памяток тут є церкви та костьоли (Чернелиця, Червоноград), замки Раковецький, Чернелицький, Червоноград. Доречно згадати, що традиція туристичних сплавів тут сягає ще 20-х років минулого століття.

Табори для ночівель розбивають на березі, неподалік села Возилів, де є чудовий водоспад у якому можна покупатись та села Губин, де є мальовнича галявина та криниця. Вечори біля ватри пролітають там, як одна мить, у співі пісень та баталіях інтелектуальних ігор.

Повертаючись, наші волонтери відвідують одне з найвідоміший туристичних місць Тернопільщини - с. Нирків, де можуть побачити знамениті вежі Червоногородського замку та скупатись у найбільшому рівнинному водоспаді України (Джуринський).

У 2014 році Всеукраїнським благодійним фондом "Серце до серця", "Ініціативою Е+" та туристичним клубом "Файні мандри" проведено семиденний табір-сплав річкою Дністер для дітей, чиї батьки, рідні постраждали на Майдані.

Наші подорожі не закінчуються, всі з нетерпінням чекають наступних благодійних акції Фонду "Серце до серця" та нових цікавих мандрівок.