Головна > Області > Закарпатська область > Новини > Європейський досвід волонтерства Закарпаттю

Європейський досвід волонтерства Закарпаттю

    Обласні представники Всеукраїнського благодійного фонду „Серце до Серця”, українські волонтери, у період з 9 до 15 січня 2016 року побували в Польщі щоб перейняти досвід своїх колег із фонду „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”., адже саме вони надихнули на створення ідентичного фонду в Україні. Останній має чим поділитися так як досвіду вже на 23 роки і суми зібраних коштів складають близько 44 млн. злотих, що еквівалентно майже 10 млн. євро в порівнянні з Україною, де фонду 10 років і суми набагато менші – за минулий рік 2,2 млн. грн.

    Закарпаття в делегації представляла Сидор Яна, яка не перший рік координує акцію в нашому краї і вважає, що досвід європейських колег свідчить нам великим досвідом у розвитку не тільки благодійності, а й в здобутті організаційних здібностей, менеджменті, роботі з людьми та інших лідерських  якостей, що послужить вихованню молодих людей.

    Програма для делегатів із України була надзвичайно насиченою, кожного дня виїзд в інше місто, щоб ознайомитись із роботою благодійних штабів, а 10 січня відвідали фінальний день акції у Кракові.

    Щоденно голова правління фонду Богдан Іщук проводив зустрічі волонтерів та обласних представників щодо закупівлі та передачі сучасного медичного обладнання в кожен обласний центр за результатами акції 2015 року (допомога реанімаційним відділенням дитячих лікарень). Також обласні представники будували плани на акцію 2016 року та узгоджували план загальноукраїнських заходів в межах акції, медичну тематику акції, сприяння у проведенні в майбутньому спільних заходів польських волонтерів та представників-волонтерів ВБФ „Серце до Серця” на території України.

    Окрім плідної роботи всі учасники активно відпочивали в маленькому гірськолижному містечку Krynica-Zdrój, де катались на лижах та ознайомились із принадами курортного міста.

    Отож, акція 2016 року в Україні відбуватиметься в період 4-24 квітня, а напередодні   відбудеться пресконференція на котрій передадуть закуплене медичне обладнання для Закарпатської обласної дитячої лікарні та буде оголошено старт акції2016.