Головна > Області > Закарпатська область > Новини > Закарпатці виявилися серед лідерів благодійної акції "Серце до Серця"

Закарпатці виявилися серед лідерів благодійної акції "Серце до Серця"

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція за результатами цьогорічної акції «Серце до Серця», яка тривала з 4 по 24 квітня. Йшлося також про 5-ий ювілейний фестиваль WOODSTOCK Ukraine, який благодійний фонд влаштовує щороку для волонтерів та усіх охочих.

Богдан Іщук, голова правління всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» зазначив, що цього року відновили роботу представники фонду у Донецькій та Луганській областях. Також було продовжено напрямок збору коштів, започаткований 2015-го. Це — реанімаційне обладнання для дитячих лікарень в областях.

«Ми пропагуємо благодійність з посмішкою, - каже Богдан Іщук.— Цього року були розроблені кольорові скриньки і поліграфія, аби волонтери пропонували їх з посмішкою. Це основна відмінність від великої частини благодійних акцій, які проходять в Україні». За словами Богдана Іщука, кожна організація має пройти щороку перевірку на внески. Цим можна перевірити кредит довіри. «Такий кредит довіри отримали. Зібрали суму 3млн.177 тис.245,11 грн. Це майже на мільйон більше, ніж минулого року», - додав організатор.

Яна Сидор, обласний представник всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» в Закарпатській області розповіла про xід акції на Закарпатті та її результати. «Закарпатська область активно долучається щороку до акції, останні 5-6 років є серед лідерів по зборку коштів. Цього року ми посіли почесне друге місце із сумою 309538,66 грн. Щороку на Закарпатті, які по всій Україні, збираємо гроші в адміністраціях, бюджетних установах, вишах, лікувально-профілактичних закладах тощо. Серед лікувально-профілактичних заходів лідирує Тячівський район, серед освітян -- мукачівський район Багато назбирав Іршавський район. Наші люди мають хорошу свідомість, вони небайдужі», - каже Яна Сидор.

Волонтери організації також збирають кошти із скриньками у перехожих (цього року це був період з 4 по 24 квітня), на святкових заходах, аукціонах, ярмарках, концертах.

Близько 100 закарпатських волонтерів взяли участь в акції. Найкращим волонтером стала студентка 1-го курсу УжНУ Марія Мич, яка зібрала за один день 1330 грн. Яна Сидор зауважила, що всі скриньки волонтери розпаковують тільки в банку, сума відразу зараховується на рахунок, банк видає відповідну квитанцію.

Благодійний фонд 5 років тому вирішив підтримати волонтерів та започаткував фестиваль WOODSTOCK Ukraine. «Рушійною силою є волонтери. А збір коштів є не такий простий, - каже Богдан Іщук. – Тому вирішили створити відкритий фестиваль у знак подяки волонтерам «Серце до Серця». Цього року фестиваль пройде 28-30 липня у Львівській області, село Свірж у замку (35 км від Львова). Цього року крім українських приїжджають гурти з Польщі, Білорусі, Чехії, можливо швейцарці. Ми повністю відкриті для молоді, запрошуємо всіх бажаючих».

Єжи Конік, голова Наглядової ради всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» розповів, що ідея фонду «Серце до Серця» 10 років тому прийшла з Польщі, де надзвичайно розвинений волонтерський рух. «Я радий, що слідкую за цим процесом. Він відбувається так, як треба. Збирання грошей-- не найголовніша ціль. Головніше - навчання молодих людей до другого підходу у житті. Ми як фонд зайнялися й вирішенням інших проблем, актуальних в Україні. Це – дороги. Це місце, де гине більше людей, ніж в АТО. Ми взялися за населені пункти, де немає пішохідних переходів, де школи близько біля доріг. Вже у 10-ти областях діти використовують світловідбиваючі елементи, їх видно за 300 метрів. Восени акція продовжується і мінімум 100 тис.дітей наклеять світловідбивачі елементи на свої рюкзаки. Ще одна акція стосуватиметься велосипедистів. Особливо у тих населених пунктах, де найбільше аварій за їх участі. Видаємо 100 тис. книжечок - правила дорожнього руху для велосипедистів і запроваджуємо екзамени для велосипедистів».

Мрія учасників фонду – провести окрему акцію і зібрати одну велику суму для дорого вартісної справи. Наразі всі кошти, які зібрала кожна область, витрачаються на потребу обласної дитячої лікарні у відповідних областях.