Головна > Преса про нас > Закарпаття зібрало найбільше коштів в рамках акції «Серце до серця»!

Закарпаття зібрало найбільше коштів в рамках акції «Серце до серця»!

Х Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» цьогоріч пройшла під гаслом «Врятуй життя дитини». У період з 1 по 30 квітня усі небайдужі могли долучитися до неї у якості волонтерів або ж просто допомогти коштами. На меті мали забезпечити якісним медичним обладнанням реанімаційні відділення дитячих лікарень, зокрема у нашій області – Закарпатську обласну дитячу лікарню в м. Мукачево.

Незважаючи на те, що акція відбулася навесні, її підсумки підбили нині, 20 серпня, в Ужгородському прес-клубі. Участь у прес-конференції взяли обласний координатор фонду Яна Сидор та її заступник – Христина Ярема, аспірантка філологічного факультету УжНУ. 

 

Вони урочисто повідомили, що цього року Закарпаття стало лідером акції серед усіх областей України, зібравши 301, 062, 50 грн. З цієї суми 51 892 грн – заслуга студентів різних ВНЗ області. Найактивнішими виявились ужнівці, котрі виручили 7213, а серед факультетів УжНУ найбільше зібрали студенти біологічного факультету - 1093 грн.

Що придбати на зібрані кошти, кожна область вирішує окремо. Засідають лікарські ради, які обговорюють найактуальніші потреби лікарень. На сьогодні для багатьох із них пріоритетним є закупівля кардіо- та дихальної апаратури. Її хотіли б придбати й закарпатські волонтери, проте така техніка, за словами пані Яни, коштує близько 60 тисяч євро – наразі ця сума є непідйомною. Тому Закарпатська обласна дитяча лікарня зможе скласти й подати список необхідного їй обладнання в межах зібраної суми.

Про перебіг акції згадує Христина Ярема: «Збір коштів тривав по всій області, починаючи з добрих людей, які працюють в лікарнях, школах та інших державних установах. Волонтери відвідували ряд заходів, що відбувалися в місті. Кожен мав свою скриньку та ідентифікатор з певним кодом, серед натовпу виділявся тим, що був одягнений у жовту футболку.
 

Крім цього, ми організували й декілька своїх заходів. Зокрема, розпочали акцію з велопробігу, аби привернути увагу жителів міста до нашої акції. Ще один із заходів, організований нами, був саме фінал акції, коли волонтери виходили до людей в місто і збирали кошти, які відразу в кінці дня перераховувалися через Кредобанк на рахунок з вказівкою для Закарпатської області».

«Цього року до нас долучилися Закарпатська митниця, управління міліції, пенсійного фонду. Приємно, що не лише управління освіти, охорони здоров’я, молоді та спорту, котрі завжди нам допомагають, а й інші державні установи розуміють проблематику й хочуть підтримувати наших дітей», – додала Яна Сидор.

Христина продовжує: «На жаль, з кожним роком волонтерів стає менше. Та залишаються ті, хто дійсно відданий цій справі й повністю осмислює своє завдання. Це переважно студенти вишів, училищ, технікумів міста та області. Цьогоріч їх в Ужгороді у день фіналу акції було близько 70. Традиційно тоді було обрано найкращого волонтера – того, хто в останній день зібрав найбільшу суму. Ним обрали Олександра Буксара з фізичного підрозділу УжНУ. Його результат становив 1496 грн. Другою стала Марія Пашкуляк (філологічний факультет), котра зібрала 1275 грн, а третім – Ярослав Бабич, студент ЗХІ (1029 грн)».

Під час прес-конференції звертали увагу й на проблему псевдоблагодійних фондів. Через їх діяльність люди втрачають довіру до інших фондів, розчаровуються в волонтерстві. «Благодійна діяльність завжди має бути прозорою, мати за собою звітність, триматися певних рамок і, звісно ж, своєї мети. 
 

Волонтерство не може бути цілодобовим і цілорічним. Ти можеш виділити певний період часу для хорошої справи, але коли ми кожного дня бачимо, як з ранку до вечора ходять волонтери, то це не волонтери. Тому перш ніж віддавати їм свої кошти, перевірте достовірність їхніх документів, знайдіть їх керівників. А якщо такі люди раптом кудись зникнуть – це говорить саме за себе», – впевнена Яна Сидор. 

Її заступник Христина розповіла, як ужгородці поставилися до їхньої акції: «Скільки людей, стільки і реакцій. Багато людей відгукувалися позитивно, долучившись до акції. Дехто вже все знав і без зайвих пояснень робив внесок, дехто ставив багато запитань, щоб перевіритися у достовірності фонду, дехто відгукувався негативно і не йшов на контакт, але нам до цього не звикати. У країні і так ситуація не з простих, але ми вирішили не відступати від наших традицій і далі продовжувати збирати кошти для дитячих лікарень. Війна війною, а життя повинно тривати».

Щодо майбутньої акції, то її тематика ще не визначена. Для цього зберуться лікарі України й вирішать, що зараз у медичній сфері найнеобхідніше. Проводять «Серце до серця» зазвичай у квітні-травні, тож ви ще маєте час подумати: можливо, наступного року саме ви поповните лави волонтерів. 

Яна Сидор закликає: «Розвивайте це в собі – й тоді спільними зусиллями задля хорошої справи ми зможемо допомогти нашій державі й змінити її на краще».

 

Автор: Катерина Хижняк

Джерело: Медіа Центр УжНУ