Наші представники відвідали Нідерланди

Представники ВБФ “Серце до серця” відвідали Нідерланди.

Поїздки по країнах Європи традиційно організовується для відпочинку регіональних представників та активних волонтерів фонду. Група відвідала Краків (Польща), Дрезден (Німеччина), Прагу (Чехія) та родзинкою поїздки стали Амстердам та Роттердам (Нідерланди).

Нідерланди — невеличка країна, що знаходиться в західній Європі на березі Північного моря. Складається з західноєвропейської території та Антильських островів Бонайре, Саба та Сінт-Естатіус, разом з островами Аруба, Кюрасао та Сінт-Мартен (які мають особливий статус) складає Королівство Нідерландів. Нідерланди часто називають «Голландією», що офіційно невірно. Південна і Північна Голландія — це лише 2 з 12 провінцій Нідерландів. Історично це були дві найбільш розвинені провінції і самі відомі за межами Нідерландів, тому на багатьох мовах Голландією часто називали всю країну. Самі ж голландці не люблять, коли їх країну називають Голландією, вважаючи за краще іменувати її Нідерландами.

Офіційною столицею держави, відповідно до конституції Нідерландів, є Амстердам, де монарх приносить присягу на вірність Конституції. Однак фактичною столицею є Гаага, де розташовані королівська резиденція, парламент і уряд, а також більшість посольств іноземних держав. Інші важливі міста: Роттердам — найбільший порт країни і один з найбільших портів світу, Утрехт — центр залізничної системи країни та Ейндховен — центр електроніки та високих технологій.

Амстердам – ​​столиця і найбільше місто Нідерландів, розташоване на заході країни. Назва міста походить від словосполучення «Amstel dam» і показує, як зародилося місто: дамба на річці Амстел перебувала на місці нинішньої площі Дам. З’явившись, як невелике рибальське село наприкінці XII століття, в період Золотого століття Нідерландів, Амстердам перетворився на один з найважливіших портових міст світу. У той час він був провідним центром в галузі фінансів і торгівлі алмазами. У XIX і XX століттях місто значно розширилося, утворилися нові райони і передмістя.

Місто являє собою фінансову та культурну столицю Нідерландів. Тут розташовані головні офіси багатьох великих голландських установ і базуються 7 з найбільших 500 компаній світу, у тому числі Philips і ING. Амстердамська фондова біржа, що є частиною пан’європейської компанії Euronext, знаходиться в самому центрі міста. Основні визначні пам’ятки Амстердама (а саме їх і мають на увазі в першу чергу, коли згадують пам`ятки Нідерландів), якими, крім його каналів, є Рейксмузеум, музей Ван Гога, Будинок Анни Франк, квартали червоних ліхтарів і безліч кофішопів, щорічно приваблюють сюди 4,2 мільйони туристів.

Роттердам являє собою різкий контраст Амстердаму і Гаазі майже по всіх напрямах. Це Голландія, спрямована вгору і вперед. Роттердам заслуговує поїздки, щоб подивитися, як далеко зайшла голландська архітектурна думка.

Ультрасучасні футуристичні будівлі, красиві мости, вежа Євромаст, звідки відкриваються панорамні види на гавань і порт – все це можна побачити в цьому цікавому місті. Це друге, за величиною, місто Голландії та найбільший порт Європи.

Відвідати таке незвичайне сучасне місто Голландії дуже варто, хоча б заради розуміння багатоликості і контрастності цієї маленької країни.