Передача обладнання ВБФ «Серце до серця» допоможе поліпшити слух дітям Житомирщини

20.12.2018 року у Житомирі Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» передано слухові апарати дітям з вадами слуху.

Спільними зусиллями жителів Житомирщини було зібрано у 2018 році близько 54 тисяч грн, за рахунок яких закуплено слухові апарати для передачі Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні у безоплатне користування сурдологічного відділення –1  Shine R 2 HPm потужні 4 смуги та 4 Max E SP надпотужні 6 смуги/6 каналів для лікування дітей з глухотою 3 та 4 ступенів.

Проблема дитячої глухоти – одна з найактуальніших проблем сурдології, а подолання дитячої глухоти є одним з пріоритетних нап­рямків світової системи охорони здоров’я. Для цього вкрай потрібно реалізувати на національному рівні профілактичні та лікувально-реабілітаційні за­ходи, які дадуть змогу зменшити кількість дітей зі зниженим слухом, забезпечити реалізацію основних прав дитини на здоров’я, освіту, гідне життя, а та­кож знизити економічний тягар цієї проблеми для національного бюджету.

Завдяки сучасним технологіям діагностики та ефективного лікування патології органів слуху у дітей, в Україні зменшилася кількість інвалідів дитинства, за останнє десятиріччя – майже в два з половиною рази, тому зусилля по боротьбі зі глухотою у дітей не є марними.

Наявність необхідної сурдологічної апаратури та її своєчасне обслуговування є одними із вирішальних питань у наданні якісної та ефективної медичної допомоги дітям з вадами слуху. На жаль, вже існуюче обладнання дитячих сурдологічних відділень працює майже безперервно, а тому неминучим процесом є зношування та вихід з ладу як діагностичної, так і лікувальної апаратури, якої наразі не вистачає для комплексного лікування в умовах, у тому числі і Житомирської  обласної  дитячої клінічної лікарні. Така кричуща ситуація із забезпеченням технічної апаратури становить серйозну загрозу наданню вчасної медичної допомоги дітям з вадами слуху і змушує звертатися медиків за підтримкою до небайдужих людей.

Широкомасштабне залучення ресурсів державних органів, підприємців, представників бюджетних організацій, відомих особистостей, студентів, учнів та громадських активістів є вагомим внеском у вирішення цієї проблеми і для Житомирщини.

У зв’язку з цим у 2018 році, в області було проведено ХІІІ щорічну Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця» під гаслом «Почуй світ» для допомоги дітям з вадами слуху. У місті Житомирі стартувала  акція  1 квітня святковим мистецьким заходом, благодійним концертом на базі Житомирської загальноосвітньої школи №36, а 29 квітня – фінішувала яскравим мистецьким фіналом на базі Житомирського Фармацевтичного коледжу з метою привернення уваги громадськості до питань збереження зору у дітей та благодійників.

У навчальних медичних закладах області були проведені відкриті студентські молодіжні інформаційні форуми та виховні години на тему: «Почуй світ» на підтримку дітей з вадами слуху, сформовано групи волонтерів, з числа учнівської та студентської молоді, створено волонтерські осередки з метою їх участі у волонтерському русі, організації мистецьких, спортивних, вуличних акцій тощо.

Під час проведення заходів значна увага приділялась питанням збереження слуху у дітей та профілактики слухової патології загалом. Активно у даному напрямку працювали заклади освіти різних рівнів, зокрема шкільної та професійно-технічної. У зустрічах з різними організованими колективами брали участь лікарі-сурдологи області, лікарі-методисти просвітницького відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини, педагогічні працівники спеціалізованої школи-інтернату для дітей з вадами слуху міста Житомира, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по слуху.