ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД У КРАЩИХ

13 січня 2019 року відбувся 27 фінал акції Великого оркестру святкової допомоги (Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – WOŚP),  на якому було досягнуто рекордної суми зібраних коштів у розмірі 1 мільярда злотих!!!

Метою акції стало  придбання сучасного медичного обладнання для спеціалізованих дитячих лікарень, яке може зробити спеціалізовану діагностику і надавати медичну допомогу найбільш тяжкохворим дітям. Сьогодні в Польщі існує близько 50 таких лікарень по всій країні.  У таких лікарнях особливо важливе сучасне обладнання, що відповідає найвищим стандартам , і дає лікарям та медичному персоналу можливість робити найкращу діагностику для лікування найскладніших  випадків.

Комп’ютерний томограф

– Останніми роками наш фонд зосередився на підтримці лікарень та закладів первинної медичної допомоги в складній ситуації, – розповідає член правління та медичний директор оркестру  Лідія Недвєдзька-Овсяк. В основному це відділи неонатології по всій Польщі. Ми стараємось кожного року робити покупки для неонатальних відділень. Проте останнім часом ми отримали велику кількість запитів на допомогу, від вузькоспеціалізованих фахівців. Недоліки стосуються самих сучасних, а також самих дорогих пристроїв, які місцева влада не завжди може собі дозволити купити, а кошти, отримані за рахунок субсидій ЄС, використовуються для “латання” більш важливих потреб. Тим часом у світі спостерігається значний прогрес у медицині, особливо в діагностиці. На ринок приходять нові і дорогі пристрої, які також пропонують космічні можливості діагностики і швидкості проведення лікування. Купуючи таке обладнання, ми маємо можливість ще раз підвищити рівень догляду за хворими дітьми в Польщі. Саме тому керівництво Фонду вирішило, що метою 27-го Фіналу Великого оркестру святкової допомоги буде придбання обладнання для спеціалізованих дитячих лікарень  магнітні резонанси, комп’ютерні томографи, рентгенодіагностичне обладнання (включаючи мобільні пристрої), висококласні ультразвукові сканери, ехокардіографи або ендоскопічне обладнання з відеотреком для гастроентерології. – додає медичний директор Фонду.

Волонтери WOŚP

– Увесь час у мене складається враження, що для польських лікарень, які хочуть розвивати свої можливості, Великий оркестр святкової допомоги  є останньою можливістю, – каже Єжи Овсяк, голова правління WOŚP . Відсутність коштів для фінансування лікування, зростання черг за основними медичними послугами, гострий дефіцит спеціалізованого медичного персоналу, який польська система не здатна забезпечити задовільними умовами праці, є дуже серйозними недоліками, що призводить до все меншого і меншого почуття безпеки у Польщі. З такими проблемами питання галузевого обладнання часто виходить на другий план. І коли ми дозволимо собі перехитрити розвиток медицини в світі, наздогнати може бути важко і дуже дорого. WOŚP не в змозі відремонтувати систему, але ми можемо допомогти підтримувати високі стандарти та варіанти лікування. І ми це зробимо, до кінця світу і на один день довше, – додає Єжи Овсяк.

Підготовка до 27-го Великого фіналу Великого оркестру святкової допомоги в Польщі та в багатьох місцях світу почалася 16 жовтня 2018 року. З цього дня почалася реєстрація штабів оркестру та будівництво логістики для обслуговування найбільшої громадської акції в Польщі.

Наймолодші волонтери збираються зі своїми батьками

– У першу чергу ми зосереджуємося на реєстрації всіх штабів у Польщі та світі, а потім на реєстрації волонтерів WOŚP, яких у нас, як і в попередні роки, 120 тисяч. Знову ж таки, ми «оснащуємо» їх барвистими, картонними скарбничками  і 35ти мільйонами наліпками-сердечками, а деякі з них також мали «скарбнички» у вигляді терміналів для оплати платіжними картками, – каже Єжи Овсяк – саме вони, співробітники та волонтери фонду, є найбільшою силою січневої акції. Протягом 26 років ми знаємо, що завжди можемо розраховувати на них, і навіть якщо ми не знаємо, наскільки нас здивує складна польська реальність, їх підтримка і велика відданість справі дають віру в сенс акції  за збереження здоров’я дітей і життя в польських лікарнях.

На даний час на рахунок фонду поступило більше 38 мільйонів злотих, але очікується сума у 92 мільйони. Щогодини сума коштів зростає. Але це вже неймовірна акція і радісний фінал, бо на його старті було досягнуто 1 мільярда зібраних злотих за підсумками 27 років діяльності фонду.

Ми щиро радіємо за наших друзів. Масштаб та організація акції  у Польщі викликають щире захоплення у кожного, хто хоч раз на ній побував. Кращі волонтери та організатори Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» кожного року отримують запрошення на участь у фіналі WOŚP.

Це завжди неймовірні емоції та безцінний досвід, нові друзі та незабутні враження.