“Перший пішов!” або старт нового проекту!

Ми вже повідомляли про ряд нових проетків, що буде розпочато найближчим часом! Один з найважливіших – проект по підготовці добровольців для надання першої медичної допомоги в екстримальних ситуаціях.

Такі заходи традиційно проводить Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy в Польщі, організовуючи навчання для Pokojowy Patrol.

Представники Фонду відправились на навчання, щоб отримати досвід для проведення подібних заходів і в Україні. Чотири добровольці з Київської, Волинської та Закарпатської областей спробували на собі, як воно, бути рятувальником.

Богдан Іщук: “Кажучи просто – таке навчання має пройти кожна людина. Чому? Бо кожен з нас може потрапити в екстрену ситуацію і ми маємо вміти правильно рятувати постраждалих. Здається, що кожен вислуховував лекції на уроках, про правильність надання першої медичної допомоги та я переконаний, що не кожен спробував це на практиці. Особисто для мене, стало відкриттям надання допомоги немовлятам, адже зазвичай ми знаємо виключно те, як їх правильно тримати на руках (це я в більшості про чоловічу стать), а ось що робити коли дитина поперхнулась чи зупинилось дихання, в більшості випадків –  уявлення не маємо. 

З усіх учасників створилась справжня команда, не на словах, а на справі, бо жоден з нас поодинці не зміг б перейти річку вночі, чи надати першу допомогу чотирьом постраждалим під час автомобільної аварії. 

Знаєте, що найголовніше? В наших очах з’явилось нестримне бажання навчити українців правилам реальної першої медичної допомоги. 

P.S.: ну і ще, тепер ми будемо волонтерами на фестивалі Woodstock Poland

За 2,5 дні незнайомці з Польщі та України створили велику робочу групу, яка здатна виконати всі завдання, що витримки, винахідливості, сконцентрованості, і що найголовніше, злагодженої командної роботи. На навчанні, учасники отримали знання з надання першої медичної допомоги і безпеки проведення масових заходів. Свої знання всі учасники підтвердили проходженням теоретичного і практичного іспитів.

Учасники з України будуть очільниками проекту в своїх областях:

Координатор проекту – Богдан Іщук;

Київська область – Даша Сидорова;

Волинська область – Анна Моклиця;

Закарпатська область – Олександр Буксар.

Ці області стануть першими, де пройде навчання для всіх бажаючих. Найближчим часом повідомимо вас про деталі проведення навчання.