ЩОРІЧНО В УКРАЇНІ НАРОДЖУЄТЬСЯ ПРИБЛИЗНО 10 000 ДІТЕЙ ІЗ ВРОДЖЕНИМИ ВАДАМИ СЕРЦЯ
ЩОРІЧНО В УКРАЇНІ НАРОДЖУЄТЬСЯ ПРИБЛИЗНО 10 000 ДІТЕЙ ІЗ ВРОДЖЕНИМИ ВАДАМИ СЕРЦЯ

Народження дитини – це велика радість та щастя для всієї родини. Мати, виношуючи під серцем немовля, радіє  очікуванню на першу зустріч зі своїм малям. Та є випадки, коли народження дитини для родини обертається у велике горе. Мова йдеться про дітей із вродженими вадами розвитку.

За минулий рік було народжено 306,4 тис. дітей, з них близько 22 тис. –  недоношені. Згідно даних статистики:

  • у 35% новонароджених діагностують вроджену патологію дихальних шляхів;
  • на 1000 новонароджених семеро народжуються з критичною вродженою вадою серця;
  • 1 дитина з 1700 має діафрагмальну килу.

Загалом щорічно в Україні народжується приблизно 10 000 дітей із вродженими вадами серця, з них близько 1500 немовлят мають критичну ваду серця і потребують невідкладного хірургічного втручання. З самої першої хвилини свого життя такі діти потребують високоспеціалізованого медичного догляду.

Вроджена вада серця у новонароджених є другою за поширеністю хворобою серцево-судинної системи. З кожним роком кількість дітей із вродженими вадами серця зростає.

Для забезпечення надання спеціалізованої медичної допомоги дітям з вродженими  вадами серця необхідна велика кількість медичного обладнання, яке часто працює в неперервному режимі і суттєво зношується.

Саме тому цьогорічною темою всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» є дитяча кардіологія,  що пройде під гаслом  – «Дитяче серденько, живи!».

Мета збору коштів – закупівля  діагностичного обладнання для пренатальної діагностики вад розвитку.

Пренатальна діагностика вад розвитку є запорукою успішного лікування новонародженого, адже дозволяє спеціалізованим центрам надати невідкладну допомогу та оперативне лікування одразу після народження. Устаткування перинатальних центрів, неонатальних та спеціалізованих відділень дасть змогу якнайкраще надавати допомогу крихітним пацієнтам.

Існує також проблема недіагностованих патологій і недообстежених дітей. Вид серцево-судинної патології у дітей залежить від віку, до прикладу: діти раннього віку (до 6 років) – превалюють вроджені аномалії розвитку. У дітей молодшого шкільного віку (6-10 років) – найчастіше захворювання міокарда, виявляють і суглобовий синдром. У підлітків на першому місці вегетативні дисфункції різного типу. Також у цьому віці дуже часто маніфестується артеріальна гіпертензія.

Лікарням необхідні  апарати УЗД із спеціальними датчиками, ангіографи, КТ – і МРТ – установки, кардіографи, апарати для добового запису ЕКГ(холтери). Для лікування пацієнтів після найскладніших хірургічних втручань необхідні кардіомонітори, апарати штучної вентиляції, реанімаційні столики з обігрівом, монітори цілодобового спостереження в дитячій реанімації, інфузійні помпи, пульсоксиметри та багато іншого.

Таке обладнання дуже дороговартісне. Державні програми фінансування  і закупівлі існують, але потреби настільки великі, що держава повністю все забезпечити не може.

Тому кожний добровільний благодійний внесок – це виличезний внесок в допомогу новонародженим з вродженими вадами серця. Потурбуватись про безпеку та здоров’я малюків – це те найменше, що ми, дорослі, можемо зробити на шляху допомоги дітям.

Володимир Аполлінарійович Жовнір
Головний лікар ДУ «Науково практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», доктор медичних наук

Новини

Новини