Вбережемо дітей на дорогах

Благодійний фонд «Серце до Серця» спільно з Патрульною поліцією України розпочали акцію «Я бачу і мене бачать» серед школярів молодших класів. Мета проекту – пояснити дітям правила безпечного пересування на вулицях, зокрема і в темну пору доби. Сьогодні такі навчання відбулися у двох школах на Київщині. Після них учні отримали невеличкі презенти, що зроблять їх помітними для водіїв – світловідбиваючі наліпки. Їх можна наклеїти як на одяг, так і на портфелі.

Дуже важливо забезпечити наліпками одяг дітей, що повертаються додому зі школи в умовах недостатньої видимості, або якщо пішохідний маршрут проходить по неосвітлених ділянках доріг. Застосування світловідбивних елементів на одязі допоможе дітям стати більш помітними на дорозі.

Водій автомобіля виявляє пішохода, що має світлоповертаючі елементи, із значно більшої відстані в порівнянні з пішоходом без них.

«При русі з ближнім світлом фар відстань збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів, а при русі з дальнім світлом – відстань збільшується до 400 метрів. При застосуванні світловідбиваючого елементу ризик наїзду на пішохода знижується в 6-8 разів», – повідомляють в поліції.

У осінньо-зимовий період зростає кількість дорожньо-транспортних пригод, у тому числі і ДТП за участю та з вини пішоходів.

Oсновними причинами цих аварій є скорочення світлового дня, перехід в невстановленому місті, несподіваний вихід на проїжджу частину, перебування у нетверезому стані, погіршення погодних умов, а також недостатня видимість на автодорогах.

Зауважимо, акція стартувала в 10 областях України, в 4 з них пройде за підтримки Патрульної поліції України.